Vending Karton Bardak Otomatı Nedir ? Aycup

Vending Karton Bardak Otomatı Nedir ?

Vending Otomat Makinesi Nedir ?

İçerisine konulan ürünü otomatik olarak satış ve servis yapan mekanik ve elektrikli düzenekleri olan kabinlerdir. Genellikle halka açık alanlara yerleştirilen ve bozuk para ile çalışan otomatların gazete, dergi, kitap, su, çay, kahve, meşrubat, atıştırmalık gıda vb. satışı yapan çeşitleri mevcuttur.


Vending Otomatlar

Bankomat veya Bankamatik olarak günlük hayatımıza çok önemli yer işgal etmektedirler. Bankomat ve bankamatikler tüm bankacılık hizmetlerini üstelik haftanın 7 günü, 24 saati kesintisiz ve etkin olarak vermeye devam etmektedirler. İçecek ve Atıştırmalık otomatları da aynı bankomat veya bankamatik mantığıyla çalışmaktalar.

Bir makinenin sonuna "matik" ekini koyduğumuzda, o makinenin otomatik çalıştığını belirtmiş oluruz. Çaymatik, Kahvematik, Bisküvimatik makineleri dediğimizde, bu makinelerin adı geçen ürünleri otomatik olarak hazırladığını veya sunduğunu varsayabiliriz.


Vending Otomatı

Çay Otomatı, Kahve Otomatı (Sıcak İçecek Otomatı) dediğimizde bu makinenin; sıcak içecek ürünlerini sadece otomatik olarak hazırladıklarını değil aynı zamanda bunların satışını da, hatta paranızın üstünü verme işlemini dahi insansız olarak yaptığını da tanımlamış oluruz. Yani bankomat veya bankamatik nasıl insansız olarak bankacılık hizmetini sağlıyorsa, Otomat da çay ocağı veya kantin hizmetini tek başına üstelik haftanın 7 günü, 24 saati kesintisiz ve etkin olarak vermeye devam etmektedir.


Vending Otomat Kullanımı


Çok küçük bir yere gereksinim duymalarından dolayı, insansız olarak üstelik haftanın 7 günü, 24 saati kesintisiz ve etkin olarak hizmet verimliliğini sağladıklarından, gelişmiş batı ülkelerinde 1960 dan beri çok yaygın olarak günlük hayatta kullanılmaktadırlar. ABD, Almanya ve Japonya otomat kullanımının en yaygın olduğu ülkelerdir.

Bu ülkelerin her birinde yaklaşık 5 milyon otomat kullanımda olduğu tahmin edilmektedir. Ülkemizde ise bu rakamın 30 – 40 bin otomat olduğu tahmin edilmektedir.

Vending Otomatlarda en yaygın kullanılan madeni paradır. Yeni nesil otomatlar madeni paranın yanında kartlı sistem ile de çalışabilmektedir. Yakın zaman diliminde de cep telefonlarımız ile vending otomatlardan alışveriş yapma olanağına kavuşacağız.


Vending Otomatlar için satışını yaptığımız 7 oz ölçülü karton bardak ürünümüzü inceleyiniz. 


Diğer Ürünlerimize Linkten bakınız. Ürünlerimiz >>

Aycup ® Karton Bardak - Kağıt Bardak