Tek Kullanımlık Karton Bardak

Tek Kullanımlık Karton Bardak

Tek Kullanımlık Karton Bardak

Günümüzde kullandığımız tek kullanımlık bardaklar, geleneksel tek kullanımlık bardaklardan tamamen farklıdır. Karton bardaklar, çevre üzerinde daha az etki yaptıkları için plastik bardaklara oranla daha çok tercih edilmektedir. Tek kullanımlık karton bardakları yıkama gerekmediğinden su tasarrufu yapmanıza yardımcı olur. 


Tek Kullanımlık Bardaklar

Hem plastik hem de tek kullanımlık karton bardakların üretim süreci, son birkaç yılda büyük ölçüde gelişmiştir. Karton bardak yapımında kullanılan kağıt hammaddesi neredeyse yüzde 400 arttı. Plastik bardaklar söz konusu olduğunda, plastik üretimi neredeyse yüzde 8000 arttı. Plastik bardak yapmak için, karton bardaklara nazaran çok fazla enerji gerekiyor. Plastik bardaklar çevre üzerinde daha büyük bir etki yapmaktadır. Tek kullanımlık ürünler olan plastik ve karton bardaklar kolay şekilde çöpe atıldığından çevreye zararı fazla olmamaktadır.  


Tek Kullanımlık Bardakların Geri Dönüşümü

Plastik bardaklar yerine çevreci karton bardak kullanmanın birincil faydası, malzemenin biyolojik olarak parçalanabilir olmasıdır. Bu, çevreye zarar vermeden zamanla parçalanabilecekleri anlamına gelir. Karton bardakları yapmak için kullanılan malzeme geri dönüştürülür. Tek kullanımlık karton bardakları mümkün olduğunca geri dönüştürmeye çalışın. 
Çoğu insan gibi, güne bir fincan kahve (veya birkaç) ile başlamanız olasıdır. Evde veya işteyseniz, muhtemelen aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli kupaların tadını çıkarıyorsunuzdur.


Karton Bardak Hakkında Detay

Muhtemelen üretim sürecinde kağıt/karton bardakların polietilen olarak da bilinen plastik bir macunla kaplandığını bilmiyordunuz değil mi? Polietilen maddesi karton bardak kupasının kahvenizi sıcak tutmasına yardımcı olur.Her yıl dünyada kahve için 16 milyar kağıt bardak kullanılıyor, bu da 6,5 ​​milyon ağacın kesilmesine, 4 milyar galon suyun boşa gitmesine ve 54.000 eve bir yıl boyunca yetecek enerjinin de boşa gitmesine neden oluyor.


Çevre bilincine katkı sağlayarak kağıt tasarrufu yapmanız ve kullandığınız ürünleri geri dönüşüm olmasa da çöp kutusuna atmanız olacaktır. 

Karton Bardak Fiyatları

Karton Bardak Fiyatı Al

Daha Fazla Blog YazısıAycup ® Karton Bardak - Kağıt Bardak