Starbucks karton bardakların hikayesi, starbucks kağıt bardak isimi nereden geliyor.

Starbucks Karton Bardakların Hikayesi

Starbucks bütün dünyada yaygın olarak kahve zinciri mağazaları bulunan bir Amerikan şirketi olup, ülkemizde şubeleri ile faaliyet göstermektedir.

Starbucks Karton bardakların isim hikayesi

Starbucks, karton bardak isimleri Starbucks öncesi kurulan kahve zincirine dayanıyor. Giornale adında küçük bir kahve zinciri kurmuş olan Howard Schultz' un fikridir. 

Ardından ülkesi Amerika ‘ya dönen Howard Schultz, Il Giornale ‘den sonra Starbucks ‘ı kurdu ve Starbucks dükkânlarını İtalya ‘daki yaptığı gezinin etkisiyle tasarladı.Starbucks'tan Koronavirüs kararı


Starbucks ‘tan önce Il Giornale adında küçük bir kahve zinciri kurmuş olan Howard Schultz,  Il Giornale ‘deki kahve bardaklarının isimleri “ShortTall ve Grande” olarak koymuştur.


Günümüzde bardakların isimlerinin "Tall, Grande ve Venti" olmasının nedeni, 1983 yılında İtalya ‘ya yaptığı gezide, İtalya ‘daki kahve dükkânlarında kahve içme ortamına bir duygu katılmasından etkilenmiş olmasıydı.Burcuna Göre Starbucks'ta Ne Sipariş Etmelisin – Moyra


Starbucks karton bardakların boyutları standart olarak “küçük, orta, büyük” (İngilizce “small, medium, large”) olarak değil de “Tall, Grande, Venti” olarak adlandırılır.

Starbucks karton bardak boyutları Blog yazımızı inceleyiniz.
Aycup ® Karton Bardak - Kağıt Bardak