Birçok ofis “kendi kupanı getir” politikasına geçiyor. Ancak seramik kupaların şok edici gerçeğini göz önünde bulundurarak, karton bardak kullanımına geçmek akıllıca bir karardır. Seramik kupalar, ofiste en çok mikrop bulaşan eşyalar olarak kabul edilir.

Şirket Ofisleri ve Karton Bardak

Şirket ofisi ve karton bardaklar

Ofis yaşamına alışmış olan çalışanların bir günlük çalışmasında yorgunluk ve stresten kaynaklı gerilmeler yaşamaktadır. Bu nedenle her çalışan birey işe giderken günlük kafein dozuna ihtiyaç duyar.


Birçok ofis “kendi kupanı getir” politikasına geçiyor. Ancak seramik kupaların şok edici gerçeğini göz önünde bulundurarak, karton bardak kullanımına geçmek akıllıca bir karardır. Seramik kupalar, ofiste en çok mikrop bulaşan eşyalar olarak kabul edilir.


Tanınmış bir bilim adamı tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırma, seramik bir fincan, kahve ile ilişkili bakteriyel mikropların, mikroplu bir klozet kapağından bile daha büyük olduğunu ortaya çıkardı. Seramik kahve kupalarının %20'si fekal bakteri içerirken, %80'i diğer tehlikeli mikroplar tarafından istila edilmiştir.


Hala buna inanmakta güçlük mü çekiyorsun? Peki, tüm bu bakteri mikroplarının nereden geldiğini bulalım. Ofiste, masaüstü ve genel yüzey alanı, banyolarda bulunan mikrop ve bakteri miktarının iki katı kadardır.


Çalışanlar zamanlarının dokuz saatini çalışma alanlarında geçirmekte ve her gün farklı kişilerle etkileşime girmektedir.İnsanlardan, masaüstlerinden ve ofis kırtasiye ürünlerinden gelen mikroplar iş istasyonunuzda durur ve orada sonsuza kadar kalır. Bir işçinin eliyle dokunması bile 10 milyonun üzerinde mikrop barındırır. Bir işçinin kahve kupasını ortalama tutma süresi, mikropların elinden bardağa geçmesi için yeterlidir. Bunun arkasındaki gerçek, seramik kupaların ofis mutfaklarında dezenfekte edilmemesi veya iyice yıkanmamasıdır.
Seramik bir kupanın mikropsuz olması için sıcak, sabunlu su ile temizlenmesi gerekir. Birikmiş tüm mikropları öldürecek kadar sıcak olmalıdır. Bununla birlikte, ofis çalışanları, sıradan bir iş olan kupa temizlemenin aksine, daha büyük meselelerle meşguldür. Bu nedenlerle kurumsal ofislerin karton bardaklara geçiş yapması gerekiyor.

Tek kullanımlık kağıt bardaklar kişisel hijyen ve iş güvenliğini destekler. İçecek servisi yapmak için seramik bardak yerine karton bardak tercih etmenin bazı avantajları :

Daha sağlıklı bir seçim : Kağıt bardak tek kullanımlıktır. Mikrop veya bakteri yaymadıkları için daha sağlıklı bir seçimdir. Seramik bir

kupa tekrar tekrar kullanıldığından, sağlık açısından tehlikeleri daha büyüktür.

Karton bardaklar daha hafiftir : Karton bardaklar hafif olduğu için ofis binalarında dolaşmak kolaydır. Dökülme olasılığı daha düşüktür ve ofis çöp kutusuna atılabilirler.

Uygun maliyetli : Seramik kupaların aksine kağıt bardaklar uygun maliyetli bir alternatiftir. Genel olarak onlarla başa çıkmak daha kolaydır. Sıcak bir içeceğinizin sayısı, gün içinde o kadar çok kez temizlemenizi gerektirecektir.

Bu sadece zaman ve enerji israfına değil, aynı zamanda su israfına da neden olur. Bir karton bardakla, bir çalışan kendi zamanında içeceğinin tadını çıkarabilir ve geri dönüşüme kazandırabilir.

Çevre dostudurlar : Kağıt bardak kullanan bir şirket, işçiler tarafından kullanılan tüm kağıt bardakların geri dönüştürülmesini sağlamak için bir geri dönüşüm şirketi ile iş birliği yapabilir.

Dünyanın her yerinde, daha fazla şirket ofisleri karton bardak kullanıma geçiyor.

Kağıt bardaklar, hijyen ve iş sağlığı güvenliği açısından tercih edilirler. Kağıt bardaklar, ayrıca reklam veren kurumsal ofislerde daha geniş bir kesime ulaşma şansı verir.


Türkiye'de kağıt bardaklara olan talebin 2021 yılına kadar yıllık %10 artması bekleniyor.Ofisiniz için karton bardak istiyorsanız bize ulaşın.


Aycup ® Karton Bardak - Kağıt Bardak