İçeceğiniz sıvı eğer soğuk bir sıvı ise, plastik bardak tercihi mantıklı olacaktır. Plastik bardakların kullanımı daha çok soğuk içecekler için elverişlidir. Plastik bardakların iki çeşidi vardır. Şeffaf plastik bardaklar ve renkli plastik bardaklar'dır.

Plastik Bardak Nedir ?

Plastik Bardak Nedir ?

Plastik, geniş ve gittikçe artan sayıda uygulamada kullanılan birçok sentetik yahut yarı sentetik malzemeyi tanımlayan genel bir terimdir. Plastik bardaklar, bardak formuna uygun olarak üretilen özel ürünlerdir. 

Plastik Bardak Kullanımı

İçeceğiniz sıvı eğer soğuk bir sıvı ise, plastik bardak tercihi mantıklı olacaktır. Plastik bardakların kullanımı daha çok soğuk içecekler için elverişlidir. Plastik bardakların iki çeşidi vardır. Şeffaf plastik bardaklar ve renkli plastik bardaklar dır.

Soğuk içeceklerinizin keyfini bu bardaklar ile çıkarabilirsiniz. Sıcak içecekler ise, daha çok karton bardaklar ile içilmeye uygundur. Çünkü sıcak meşrubatların plastik bardaklara doldurulması kanserojen maddelerle temas etme riskini arttırır. Bu durum plastik bardakların yapısından kaynaklanmaktadır.

Soğuk içecek olarak tükettiğimiz kola, asitli bir yapıya sahip olduğu için, bu içeceği de plastik bardaklarla tüketmemeliyiz. Diğer bütün soğuk içecekler plastik bardaklar kullanılarak rahatlıkla içilebilir.
Plastik  Kullanım Alanları

Gözün alabildiği her yerde plastik vardır. Plastikleri; yaşamımızı daha temiz, kolay, güvenli ve eğlenceli kılabilmek için kullanırız. Giydiğimiz kıyafetlerden tutun da yaşadığımız evlerden, kullandığımız otomobillere kadar her yerde plastikleri görürüz. Oynadığımız oyuncaklarda, seyrettiğimiz televizyonlarda, kullandığımız bilgisayarlarda ve dinlediğimiz CD'lerde plastikler bulunur. Her gün kullandığınız diş fırçasında bile plastik vardır.

Plastik Ürünler

Plastik" terimi, Yunanca'da döküme uygun anlamındaki "plastikos" ve dökme anlamındaki "plastos" kelimesinden türetilmiştir. 

Plastikler, tıpkı ahşap, kağıt veya yün gibi organiktir. Plastik üretiminde kullanılan selüloz, kömür, doğal gaz, tuz ve tabii ki ham petrol gibi ham maddeler doğal ürünlerdir.

Plastik bardaklar, günümüzün ihtiyaçları ile çevreye dair kaygılar arasındaki dengenin sağlanmasını mümkün kıldığı için bugünün ve yarının tercih edilen kullan-at  ürünlerdir.


Aycup ® Karton Bardak - Kağıt Bardak