Karton bardakta yapılan keke çocuklar hayır bile demez. Aycup karton bardak keki piştikten sonra dilerseniz 3 e bölerek arasına krem şanti sürebilir, mini pastacıklar şeklinde servis yapabilirsiniz.

Nefis Karton Bardak Kek Tarifi - Aycup ®

Nefis Karton Bardak Kek Tarifi Yapılışı

Karton bardakta kek nasıl oluyor ? Oluyor hem de çok gayet güzel Karton bardakta kek yapmanın püf noktaları; kabarma ma  gibi bir durum yok !  kalıp yıkama gibi bir dert yok !

Kaç Kişilik: 2-4

Hazırlama: 20dk

Pişirme: 20dk


Nefis Karton Bardak Kek Tarifi İçin Malzemeler

2 tane orta boy yumurta

1 su bardağı un

Yarım su bardağı süt

Yarım su bardağı zeytinyağı

Yarım su bardağı şeker

1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya

Karton bardak'ta yapılan keke çocuklar hayır bile demez. Renkli Aycup ® karton bardak, keki piştikten sonra dilerseniz 3 e bölerek arasına krem şanti sürebilir, mini pastacıklar şeklinde servis yapabilirsiniz.

Yapımı pratik ve son derece keyiflidir. Aycup ® karton bardak'ta kek,  yapmak için önceden ısıtılmış fırını 160 dereceye ayarlayın. Saat ayarı keki fırına verdiğiniz andan itibaren 20 dakikadır.

Kekin daha iyi kabarması ve sünger gibi olması için tüm malzemeyi çatalla karıştırdıktan sonra tel süzgeçten geçirmelisiniz.

Malzemeler oda sıcaklığında olmalı. Aycup ®  kek yapmaya yumurtaları kırarak başlıyoruz. Üzerine şekeri ekleyin ve çatalla 3-4 dakika çırpın. Süt ve zeytinyağı da ekleyip kısa süre karıştırdıktan sonra kabartma tozu ve vanilyayı ilave edin.

Aycup unu eleyerek katın ve çatalla biraz karıştırdıktan sonra kek hamurunu tel süzgeçten geçirin.

Hazır olan kek hamurunu kağıt bardakların yarısına kadar dökerek paylaştırın.

Karton bardakları yağlamayın. Piştikten sonra kolayca çıkıyor. İçi yarısına kadar kek hamuru ile dolu olan bardakları önceden ısıtılmış 160 derece fırında üzeri hafif kızarana kadar pişirin. 20 dakikadan fazla tutmayın.

Pişen keklerin ilk sıcaklığı gittikten sonra bardağı yırtarak çıkarabilirsiniz.

Dilerseniz sade, dilerseniz pudra şekeri ile servis yapın.

Afiyet Olsun.

Kaynak 

Aycup ® Karton Bardak - Kağıt Bardak