Hem bireysel tüketimde hem de endüstriyel kullanımda hayatımızın önemli bir parçası haline gelen karton/ kağıt bardak kolay temini ve pratik kullanımı ile çok fazla tercih ediliyor.

Neden Türkiye Karton Bardak Üretiyor ve Kullanıyor ?

Neden Türkiye Karton Bardak Üretiyor ve Kullanıyor ?

Üretim-Tüketim ilişkisi

Bir şey çok üretiliyorsa demek çok arz var demektir. Arzın fazla olması da talebin fazla olmasını gerektiriyor. Karton bardağın hızlı bir şekilde çoğalması karton bardağın avantajlı olduğunu gösteriyor.

Tüketim

Hem bireysel tüketimde hem de endüstriyel kullanımda hayatımızın önemli bir parçası haline gelen karton/ kağıt bardak kolay temini ve pratik kullanımı ile çok fazla tercih ediliyor. Özellikle çok sayıda çalışanı olan iş yerlerinde çalışanların içecek tüketiminde çok önemli bir rol oynuyor. Sıcak içeceklerin yanında soğuk içecekler için de kullanılabilen bu bardaklar kullanıcılara çok sayıda avantaj sağlıyor.

Sağlıklı Ürün

Endüstriyel üretim, bir taraftan seri üretimi ve ihtiyaçların daha uygun fiyata karşılanmasını sağlıyor. Fakat bir taraftan da önemli sağlık risklerini ortaya çıkartıyor. Günümüzde tükettiğimiz hemen her şey, sağlığımıza az ya da çok zarar verebilmekte.

İçecekler

Karton bardaklar genelde plastik, köpük veya kartondan imal edilmektedir. Plastik ve köpük bardaklar sıcak içecekleri içmek için kullanılırsa sağlık açısından bazı riskler oluşturabilir. Bu yüzden sıcak içeceklerin mutlaka kağıt bardaklarla tüketilmesi önerilir.


Karton bardaklar konusundaki tercihleriniz, kaliteli markaların ürünlerinden yana olmalı. Günlük tüketim miktarınızı da 2-3 bardakla sınırladığınızda, herhangi bir endişeye kapılmak için pek bir neden görünmüyor.

Lojistik

Endüstriyel hayatta lojistiğin önemi günden güne artıyor. Artık iş yerleri ihtiyacı olan malzemeleri dışarıdan temin ederken, malzemelerin eline geçene kadar sağlamlığını korumasını talep ediyor.

Karton bardaklar bozulma, kırılma, çatlama gibi dış etkilerin maruz bırakabildiği durumlara karşı oldukça dayanıklı bir performans gösteriyor. Toplu alımlarda homojen bir ürün teslimatı fırsatı sunuyor.

Normal şartlarda kabul edilebilir fire miktarlarının bile altında kalarak, iş yerlerinin kısa ve orta vadedeki tüketim planlarına uyum sağlıyor.

Reklam

Promosyon ürünlerinde karton bardak kullanımı, karton bardak kullanıcılarına bilgilendirici içerik sağlamak için firmanın logosu veya markası kağıt bardak üzerine baskı yapılabilir.

Reklam  işlerinde, bilinçli kullanıcılar sayesinde kağıt bardaklar etkin bir şekilde kullanılır.

Karton bardaklara sınırsız baskı yapılır, reklam mesajı koyulabilir, bir marka satışları artırmak için hedef kitleye değer katan, bilgilendiren, ilham veren, eğiten, eğlendiren ve etkileşimde bulunan içerikler oluşturabilirler.

Sonuç

Yukarıda sayıldığı avantajlardan dolayı karton bardak çok tercih edilmektedir ve karton bardak sektöründe rekabette oldukça zorlaşmaktadır. 

Karton Bardak ve tek kullanımlık ürünleri konusunda daha fazla bilgi elde etmek için blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Aycup ® Karton Bardak - Kağıt Bardak