Mikrodalga fırınlar günlük yaşantımızda  birçok insan için artık vazgeçilmez hale geldi. Mikrodalga kullanımında herhangi bir içecek veya gıda maddesini ısıtmak için bazı önlemler almalı ve doğru malzeme türlerini kullanmalıyız.

Karton Bardaklar Mikrodalgada Güvenlimi ?

Karton Bardaklar Mikrodalgada Güvenlimi ? Fırınlanır mı ?

Mikrodalga fırınlar günlük yaşantımızda  birçok insan için artık vazgeçilmez hale geldi. Mikrodalga kullanımında herhangi bir içecek veya gıda maddesini ısıtmak için bazı önlemler almalı ve doğru malzeme türlerini kullanmalıyız.

Kahve veya diğer yiyecekleri ısıtmak istediğinizde, doğal olarak mikrodalga fırına koyup ısıtmaya çalışırsınız. Isıtılacak ürün karton bardak veya kase kağıttan yapılmışsa bu işe yarar mı? Güvenli mi ? değil mi?Kağıt bardak veya kağıt kaseleri mikrodalgada fırınlanır mı? 

Normal karton bardaklar ve kaseler, sızdırmaz ürünler ile iç yapısı kaplanır.Normal karton bardaklar, sıcak içecekleri tutmak için tasarlanmış yapıştırıcılarla bir arada tutulur. Kağıt hammaddesinde bulunan kimyasallar, aşırı ısındığında yiyecek veya içeceklerinize sızabilir. Riski en aza indirmek için mikrodalgaya uygun kağıt bardaklar kullanmalısın.

Karton bardak veya kaseler kullanmamanız ve ısıtma amacıyla mikrodalga fırına koymamanız gerektiği anlamına gelmez. Kağıt bardak veya kase satın almadan önce mikrodalgaya uygun olup olmadığını kontrol etmeniz gerekecektir.

Tek kullanımlık karton bardaklar ve çevre dostu kağıt kaseler, mikrodalga ısıtma için kullanılabilirler ve sağlığımız ve çevremiz için zararsızdırlar.

Karton bardak ve diğer ürünlerimizle ilgileniyorsanız bizimle iletişime geçmeyi unutmayın !

İletişim

Ürünlerimiz

Blog

Aycup Karton Bardak