Yukarıda belirttiğimiz baskı çeşitleri içinde karton bardak dış yüzeyinde en çok kullanılan flekso baskı tekniğidir.

Karton Bardak Üretiminde Flekso Baskı Yöntemi

Karton Bardak Flexo Baskı

Ambalaj baskısı için uygulanan 6 temel yöntem mevcuttur. Bunlar flekso baskı, rotogravür baskı, ofset baskı, serigrafik baskı, tipo baskı ve digital baskı, olup her biri farklı yararları ile beraber çok farklı sektörlerde kullanılmaktadır.

Yukarıda belirttiğimiz baskı çeşitleri içinde karton bardak dış yüzeyinde en çok kullanılan flekso baskı tekniğidir.

       

                                                       

Flekso Baskı Nedir ?

Tipo baskının geliştirilmiş hali olan flekso baskı, ambalaj ve karton bardak üretiminde kullanılan en yaygın tekniktir. Düzgün olmayan yüzeylerede uygulanan flekso baskı; karton, kraft, oluklu mukavva, alüminyum folyo üzerine de uygulanır.

Sağlıkla alakalı yaşanan gelişmelerin sonucu flekso baskı, kısa, orta ve uzun süreli karton bardak üretiminde son derece uygun bir baskı haline gelmiştir. Flekso baskılı karton bardak ürünleri, koku ve tat değişikliğine el vermeyip kullanıcıya ergonomi ve konfor sağlamaktadır.Logolu ve baskılı karton bardak ürünlerimiz, flekso baskı teknolojisiyle üretilmektedir."""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""


Sizde karton bardak tüketiminde bardaklarınızın flekso baskı tekniği ile üretip üretilmediğini sorunuz.


Aycup ® Karton Bardak - Kağıt Bardak