Her yıl genişleyen bir pazar haline gelen karton bardak sektöründe sizde payınızı almak istiyorsanız vakit kaybetmeden satış yapmaya başlayın. Karton bardak satışına başlamadan önce bir kaç tavsiyemizi sizinle paylaşalım ..

Karton Bardak Satışı Nasıl Yapılır ?

Karton Bardak Satışı Nasıl Yapılır ?

''Karton bardak üretimi ve satışı nasıl yapılır ? '' 2021 yılında en çok merak edilen konu ve soru oldu. Türkiye’de karton bardak satışı geçtiğimiz yıllara oranla yükselmiştir. Dünyada karton bardak satışı geçtiğimiz yıllara göre artış gösterdi. Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pazaryerlerini daralttı. Karton bardak piyasası talepleri karşılayamaz hale geldi.

Covid-19 salgınıyla Dünyada karton bardak piyasası durma noktasına ulaştı, Türkiye’de ise tüketim toplumu olmamıza rağmen karton bardak üretiminde artış yaşanmadı. Üreticiler iç piyasayı geri plana atarak, ihracatın daha fazla para kazandırdığı düşüncesiyle, yerli pazarda bulunan ürünlerin fiyatında artış yapmaya başladılar.


Karton Bardak Satışı Yol Haritası

Karton bardak satışına başlamak için öncelikle şirket kurmak gereklidir. Haklarınızı korumak ve resmiyet kazanmak için şirket kurmaya ihtiyacınız vardır. Firmanızı, şirketinizi kurarak satış yapmaya başlayabilir karton bardak piyasasına giriş yapmış olursunuz.

Karton bardak almak veya satmak istiyorsanız ilk olarak hedefiniz, müşteri portföyünü oluşturmanız olacaktır. Ticarette en önemli konu satış yapmak istediğiniz ürünlerin fiyatları öğrenmektir. Müşteri bulurken elinizde olan fiyatlar çok işinize yarayacaktır. 

Karton bardak satışı yapmak için geçmişte tecrübeli kişilerden yardım alabilirsiniz. Bu alandaki üreticileri, tedarikçileri dolaşıp fiyatları, ürünleri ve ödeme koşullarını öğrenebilir, daha sonra küçük kâr marjlarıyla da olsa karton bardak satmayı deneyebilirsiniz. Bu yöntem ile daha hızlı satış yapmanız mümkün olacaktır. 

Televizyonda, radyoda, internette, sosyal medya sitelerinde çok fazla karton bardak reklamı görüyorsanız işiniz daha da zorlaşabilir. Çünkü ; reklamı yapılan her ürün, çok fazla talep edilen anlamına gelir. 


Kağıt Bardak Satışı Nasıl Yapılır ?

Her yıl genişleyen bir pazar haline gelen karton bardak sektöründe, sizde payınızı almak istiyorsanız vakit kaybetmeden satış yapmaya başlayın. Pandemi ile beraber sağlık malzemesi dışında, tek kullanımlık her türlü ürüne talep arttı. Talebi artan ürünlerde karton bardak listenin ilk sırasında diyebiliriz.

Karton bardak satışına başlamadan önce bir kaç tavsiyemizi sizinle paylaşalım ; Öncelikle karton bardak üretimi yapan firmaların listesini Google aratarak işe başlayabilirsiniz. Daha sonra üretici firmalarla iletişim adreslerinden ulaşıp, karton bardak fiyatlarını isteyerek, ürünleri liste halinde karşılaştırınız.

Sonrasında fiyat listenizi oluşturarak yol haritanızın ikinci bölümünü tamamlamış olursunuz. Elinizdeki bu liste ile belirlediğiniz müşteri portföyüne karton bardak fiyat teklifinizi iletiniz. Fiyat teklifi ilettiğiniz kurumlardan geri dönüşler artık gelmeye başlamıştır. Talep eden firmalar numunelerinizi isteyecektir. Müşteri ile karşılıklı ödeme yöntemlerinizi belirleyerek karton bardakların ücretini almış olursunuz.  Karton bardak alımlarınız ve satışlarınız büyüdükçe bililirliğiniz artacaktır. Daha fazla müşteriye ulaşmak için Google reklamlar en büyük destekçiniz olacaktır. Bunun yanında sosyal medyayı iyi kullanarak Facebook, İnstagram, Twitter gibi sitelerde, sosyal içerikler ve reklamlar yayınlamanız gücünüze güç katacak, markanız yükselişe geçecektir.

Müşteri bulmak için B2B siteleri, B2C platformları, online katalogların taranması ve pazarlama yöntemlerinin uygulanması gerekebilir. Markanız ile beraber webde bulunan alışveriş sitelerine Hepsiburada, Trendyol, n11 v.s  kayıt olarak dükkan açabilirsiniz. Uzaktan pazarlama için e-posta ile telefon ve Whatsapp üzerinden karton bardak alımı yapan yerlere ulaşabilirsiniz.


Karton Bardak Depolama Ve Sevkiyat

Deponuzun olması artık kaçınılmazdır. Satışınız artıkça ürünlere ihtiyacınız artacaktır. Bir çok ürünü deponuzda bulunduracak, internetten satış ile yelpazenizi genişleteceksiniz. Web sitenizin olması, e-ticarette olmanız artık kurumsal karton bardak satıcısı olduğunuz anlamına gelir.

Karton bardakları tedarik etmenizde yardımcı olacak nakliye işlerinizde araç kullanmanız gerekecektir. İlk etapta düşük adet taşıyan pickup cinsinde araçlar daha sonrasında işin büyüklüğüne göre kamyon, tır vs. gibi araçları bünyenize katmanız gerekecektir. Karton bardak satışı yapan firmalar genelde nakliye ve lojistik hizmetlerini kendisi yaparlar.''Müşteri her zaman haklıdır'' felsefesiyle satış yapmak karton bardak satışlarınızı hızlandıracaktır.

Zaman geçtikçe karton bardak piyasasında markanız hak ettiği yere ulaşacaktır.

Karton bardak satışı nasıl yapılır ? alakalı yazımızın ardından Karton bardak üretim iş fikri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Daha fazla Blog yazısı
İletişim İçin 0542 101 05 99 numaralı hattımızla info@aycup.com.tr adresimizden bilgi alınız.


Aycup ® Karton Bardak - Kağıt Bardak