Tek kullanımlık karton bardaklar, çeşitli malzemeler, boyutlar, şekiller ve renklerde olmaktadır.

Karton Bardak Çeşitleri

Karton Bardak Çeşitleri

Tek kullanımlık karton bardaklar, basit bir malzeme gibi görünse de çeşitli tiplerde ve hepsinin farklı işlevleri olan kağıttan yapılmış ürünlerdir. Bazı karton bardaklar sıcaklığa dayanmak için yapılırken, diğerleri soğuk içeceklerin daha uzun süre soğuk kalmasına izin verir.

Tek kullanımlık kağıt bardaklar, çeşitli malzemeler, boyutlar, şekiller ve renklerde olmaktadır. 


Karton Bardaklar

Karton bardaklar, kahve, çay ve sıcak çikolata gibi sıcak içeceklerin elinizi yakmadan tutmak için özel olarak tasarlanmış ürünlerdir.

Bu nedenle sabah kahvenizi veya çayınızı endişelenmeden alabilirsiniz. Hava cebi yalıtımı ile yapıldığı için bardak kovanları veya “çift kap” kullanma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Bu tür tek kullanımlık kaplar, ek yalıtım özellikleri için bir hava tabakası ile ayrılan bir iç tabaka ve dış tabakaya sahiptir.Polietilen Kaplamalı Kağıt

Ek yalıtım için polimer kaplama ile üretilen karton bardaklar, hem sıcak hem de soğuk içeceklere servis yapmak için mükemmel bir araçtır. Her bir ek katmanın ek sertlik sağlayan tek veya çift polietilen kaplamasında mevcuttur. Kaplanmış astar ayrıca kabın içinde sıvıyı tutar ve dış tabakanın yoğuşma nedeniyle hantal olmasını önler.  Sızdırmaz hale getirmek için karton bardaklar sıkıca haddelenmektedir.


Balmumu Kaplı Kağıt

Evet, kullandığımız tek kullanımlık bardakların bazılarının balmumu ile kaplandığını bilmiyorsanız şaşırmayın. Balmumu kaplaması sertifikalı olup FDA onaylı kağıtlardır. Ekstra sertlik ve sızıntı ve emilimden koruma sağlar. Balmumunun kendisi de yalıtım katmanı sağlar.

Sıcak sıvı kullanımına uygun balmumu maddesi, bu özelliğinden dolayı soğuk içecekler için kullanılır. Buzlu içecekler, soda, meyve suları ve daha fazlası için idealdir.


Tek kullanımlık karton bardaklar, göründüklerinden daha fazla işlevi vardır. Sadece farklı türlere sahip olmakla ve farklı işlevlere hizmet etmekle kalmaz, çoğu zaman bu bardaklara eşlik eden aksesuarlarla birlikte satın alınır.

Karton bardaklar ile yaygın olarak kullanılan aksesuarlar, dökülmeyi önleyen kapaklar, sıcak içecekler için bardak kılıfları, tahta karıştırıcı veya kağıt pipetlerdir. 

Karton bardak çeşitlerine ve modellerine Ürünlerimiz  linkinden ulaşınız.

Karton bardak fiyat listemizi Sipariş Formu Linkinden isteyiniz.


Aycup ®