Yıllar geçtikçe, bilim adamları ve doktorlar kahvenin olası riskleri ve yararları hakkında konuşuyorlar.

Kahve Cilt İçin Faydalıdır

Kahve Hakkında

Yıllar geçtikçe, bilim adamları ve doktorlar kahvenin olası riskleri ve yararları hakkında konuşuyorlar. Son zamanlarda, araştırmalar bu içeceğe ilişkin yeni yararları ortaya çıkarmaya devam ettiği için kahve ilgi odağı olmuştur. JAMA Dermatology'de yayınlanan son çalışmalardan biri, kahvenin cilde sağladığı faydaları vurgulamaktadır."

Araştırmacılar, kahve ile cilt üzerindeki etkilerini arasındaki ilişkiyi araştırmak için, 1989'dan 2005'e kadar bir ulusal çalışmanın parçası olarak takip edilen 82.737 kadından gelen verileri incelediler. Araştırmaları sırasında bilim adamları, dört veya daha fazla porsiyon tüketen kadınların keşfettiğini keşfetti. günlük kahve içmeyenlere kıyasla rosaceadan muzdarip olma olasılığı daha düşüktü. Bu bulgular, kahve ve kafeinin alevlenmeye sebep olduğu inancı arasında, birçok rosacea mitini deşifre etmeye başladı. Aynı zamanda, diğer çalışmalar kafeinli kahvenin tüketilmesinin cilt kanserine karşı koruyabileceğini göstermektedir.


Kahve Sağlıklıdır

İngiltere'deki insanları etkileyen en yaygın kanser türü cilt kanseridir. Her yıl yaklaşık 15.400 melanom cilt kanseri vakası bildirilmektedir ve bu cilt kanseri formunun ülkede 2035 yılına kadar% 7 oranında artacağı ve 2035 yılına kadar 100.000 kişi başına 32 vakasına ulaşacağı tahmin edilmektedir. Yıllık 100.000 yeni melanom olmayan vaka cilt kanseri teşhisi konulur ve kadınlardan daha fazla erkeği etkiler.

Bir dizi araştırma çalışması, kafeinli kahvenin, malign melanom ve bazal hücreli karsinom gibi belirli cilt kanseri türlerine karşı kemo-önleyici etkilere sahip olduğunu göstermektedir. Riskini arttırdığı tespit edilen faktörler arasında UV ışığına maruz kalma, bronzlaşma kapasitesi, çillerin varlığı, cilt prototipi ve diğerleri arasında göz ve saç rengi bulunur.

Balık, sebze ve meyve tüketimi gibi diyet ve beslenme faktörlerinin önleyici etkilere sahip olduğuna inanılmaktadır, ancak küçük bir melanom riski oluşturduğuna inanılmaktadır.

Diğer taraftan, kafein, kahvede yüksek konsantrasyonlarda bulunur ve UV kaynaklı cilt kanserojenezini engellediğine inanılır. Kahve içmek DNA hasarlı hücrelerin yok edilmesine ve iltihaplanmanın azaltılmasına yardımcı olabilir.

Epidemiyolojik çalışmalar, kafeinin, melanom tümör hücrelerinin metastazını engellerken, radyosensitivitelerini arttırdığını göstermiştir. Başka bir deyişle, kafeinli kahve tüketmek kutanöz melanom riskini azaltabilir. Kafeinli kahve tüketmek aynı zamanda cilt kanserinin en yaygın şekli olan bazal hücreli karsinomlara karşı koruyabilir. Bu bulgular, 112.000'den fazla kişi üzerinde yürütülen kapsamlı ve uzun süren bir çalışmanın ardından Kanser Araştırmaları dergisinde yayınlandı.

Araştırmaya göre, katılımcıların% 25'i 20 yıl boyunca bazal hücreli karsinom geliştirdi. Bilim adamları ne kadar çok kafeinli kahve içtiyse, bazal hücreli karsinom gelişimi riski o kadar düşüktür. Örneğin, günde üç karton bardak'tan fazla kahve içen kadınların, ayda bir fincandan daha az kafeinli kahve içen kadınlara kıyasla, bu kanser türünü geliştirme olasılıkları% 21 daha azdı. Erkekler, kendi tarafında, ayda bir kereden fazla kahve içmeyenlere kıyasla% 10'luk bir risk azaltma sundu.


Aycup ® Karton Bardak - Kağıt Bardak