Karton bardak üretimi sayesinde, kullan at ürünlerin daha çok insana ulaşmasıyla beraber, ürün tanıtım jargonu yerleşmiştir. Müşterilerimizin bize en sık sorduğu soruları SSS sayfamızdan cevap veriyoruz.

En Çok Merak Edilen Sorular

En Çok Merak Edilen Soruların Cevapları

Tek kullanımlık ürünlerin artık yaşantımıza adapte olmasıyla beraber kullanıcıların, tüketicilerin ambalaj piyasasında bulunan ürünlerin, sınıflandırma dilini kullanması yaygınlaşmıştır.


Toplumun ve iş hayatının büyük kısmında sıkça kullanılan kullan at ürünler, son zamanlarda ise Enfeksiyon ve bulaşma (Covid19) riskine karşı bu ürünlerin kullanılması zirve yapmıştır.


Karton bardak üretimi sayesinde, kullan at ürünlerin daha çok insana ulaşmasıyla beraber, ürün tanıtım jargonu yerleşmiştir.


Müşterilerimizin bize en sık sorduğu soruları sık sorulanlar SSS sayfamızdan cevap vermekteyiz.


Bu Blog yazımızda en çok merak edilen sorulardan birkaç tanesi cevaplayalım.


Karton bardak kaç ml ?

Karton bardaklar içine aldığı likit oranınca sınıflandırılır. En düşük kullanılan mililitre (30 ml vs.. ) cinsinden başlanılarak yükseğe doğru hesaplanır. Milimetre (ml) ile satılan karton bardaklara buradan bakınız.


1 oz kaç ml ?

1 oz, yuvarlandığında 29,57 ml' ye eşittir. Daha fazla bilgi için Blog yazımıza bakınız.


Oz ne demek ?

Oz ölçü birimi, tüm dünyanın kabul ettiği karton bardak imalatında ve satışında kullanılan üniversal ölçüdür. Oz nedir ile alakalı daha fazla detay için Blog yazısına bakınız.


4 oz kaç ml ? >>    7 oz kaç ml ? >>  8oz kaç ml ? >>  12 oz Kaç ml? >> 16 oz kaç ml ?


Karton bardak üretim maliyeti sebebiyle ekonomik ürünlerdir. Karton bardak üreticileri ürünlerini oz sınıflandırması ile satmaktadırlar. Karton bardaklar ml / oz cinsinden oldukça kıyas edilmektedir. Bu ürünler arasında en çok sorulan soru  karton bardak kaç ml ?

Oz ölçüsünün ml cinsinden karşılığı şöyledir :

4 oz karton bardak 100 ml 

7 oz karton bardak 180 ml

8 oz karton bardak 200 ml

12 oz karton bardak 300 ml 

16 oz karton bardak 400 ml


Kağıt bardak ürünleri ile alakalı daha fazla detay bilgisine Ürünlerimiz linkinden bakınız.


Aycup ® Karton Bardak