abeslang, abeslang nedir, tahta karıştırıcı, dil çubuğu

Abeslang-Dil Çubuğu

Abeslang Nedir?

Abeslang Türkçe anlamı ‘dil çubuğu’ olarak ifade edilir. Diğer bir ifade ile beraber dil basacağı şeklinde anlatıldığını söylemek mümkündür. Daha çok hekimlerin kullandığı çubuktur. Doktorun muayene yapabilmesi için yardımcılarından tek kullanımlık üründür. Doktorların vazgeçilmez muayene ve kontrol etmede yardımcıların başındadır.
Abeslang Çubuğu Kullanım Alanları Nelerdir ?

En önemli kullanım alanlarından biri şüphesiz, hekimlerin ağız ve boğaz muayenesini yaparken dili bastırmak için bir yardımcı çubuk olmasıdır. Medikal bir ürün olması ile beraber etkin bir şekilde tedavi ve muayene etme imkanı sağlar. Abeslang ürün birçok farklı yerlerde kullanılır.

Doktorların ağız ve boğaz muayenesi yaparken kullandığı medikal üründür. Ağda gibi kişisel bakım ürünlerinde kullanılır. İlaç ve medikal ürünleri karıştırılması için kullanılır. Çeşitli oyunlar ve birçok uygulamalı eğitimlerde kullanılır.
Tahta ya da plastik ile beraber metal gibi birçok değişik tasarımı bulunan abeslang çubuk çeşitleri, kullanım amacına bağlı olarak üretilir, yardımcı bir araç olması ile beraber, birçok farklı alanda etkin şekilde kullanılmaktadır.


Aycup ® Karton Bardak - Kağıt Bardak